Tirana dhe/ose Arkitektura!

E keni parasysh këtë kullën gjigande që gjendet në qëndër të Tiranës? Po, po ajo që si simotrat e saj mund ti shohësh në të katër cepat e Tiranës. Nëse na keni ndjekur e dini për kë ndërtesë e kemi fjalën, por nëse e keni humbur e gjeni duke klikuar mbi këtë link:

http://www.00-a.al/tid-tower-albania-arkitekture-europiane-apo-kerpudhe-pas-shiut/

E pra, vazhduam të bëjmë hulumtime të mëtejshme mbi këtë temë dhe ajo që kuptuam ishte që kjo kulle gjigande ishte e destinuar t’i bashkohej “stilit Shqiptarë” të arkitekturës. Të gjithë konkurentet që morën pjesë në konkursin e zhvilluar kohë më parë për këtë ndërtesë kishin në mendje po të njejtin koncept qe ka dhe kjo kulle tashmë e përfunduar, shtoi ose hiqi ndonjë “lule”! Sheshi ndërtimit është i njejtë, lartësia e objektit gjithashtu, vetem emrin ja kane ndryshuar!

Kjo na shtyn të mendojmë që  konkursi ose ka pas pikërisht këto kushte, ose të gjithë pjesëmarrësit kanë pas të njejtën mëndje. Kot s’thonë që mëndjet e mëdha, mendojnë njësoj!

Gjithsesi ne ju ftojmë të “ndricoheni” edhe ju duke pare 3 nga projektet konkuruese, ndoshta ndryshoni mendje për kullën që shohim sot.1 copy 2 copy 3 copy

Na shkruani mendimin tuaj.

 

8 thoughts on “Tirana dhe/ose Arkitektura!

 1. gmail login

  Hello! My name is Ronny Cammack and I live in West Columbia,SC. I have read your blog post about Tirana dhe/ose Arkitektura! | 00-A New Architecture Code and I want to say that I am quite impressed with your professionalism on the subject!

 2. sex hikayeleri

  I absolutely love your site.. Very nice colors & theme. Did you make this website yourself? Please reply back as I’m attempting to create my very own website and would love to find out where you got this from or what the theme is named. Kudos!|

  1. admin Post author

   In fact we had a little help from a friend at first. Thank you for visiting us 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »