Edhe mirë, edhe lirë !

Kohët e fundit edhe në Tiranë po vihen re gjithmonë e më shumë interiere apo qoftë dhe arredime të cilat janë të bëra me materiale të riciklueshme ose që të lejnë përshtypjen: – ” hej unë këtë e bëj dhe vet”. Dhe ne fakt të gjithë ju mund ti bëni vet. Ajo që ju duhet është : Pak vullnet i përzier me pak durim. Kësaj përberje i shtojmë ca paleta me kosto të ulët, ose dhe pa kosto fare. Në fund i shtojmë ca gozhdë, një cekic dhe i fusim një bojë dhe presim të thahet. Rezultati është një mobilje shumë interesante, që do i japi ambjentit tuaj një pamje shumë të bukur dhe mbi të gjitha funksionale dhe më e bukura pa faturë të kripur në fund. Në këtë rast vlen shprehja “ edhe mirë, edhe lirë “ që ne si popull ballkanik e kemi shumë qejf. Për të krijuar një ide më të mirë të kësaj dhe për tu inspiruar ju ftojmë të shikoni fotot në vazhdim.

1.Të krijosh një kënd ndejtje në oborrin e shtëpisë tuaj.
1

2. Pse jo dhe në dhomën e gjumit!
2

3. Një divan me paleta, që lëviz !
3

4. Një kënd i tërë në dhomën tuaj të ndejtjes. Kostoja minimale.
4

5. Kjo mobilje mund të vendoset kudo në shtëpine tuaj.
5

6. Paleta të lyera me të zezë për një ambjent bardh e zi!
6

7. Ngjyra!
7

8. Pse jo dhe tavolina.
8

9. Per ata që kanë apartamente.
9

10. Dhe ata që kanë një oborr të madh.
10

Burimi : Pinterest

7 thoughts on “Edhe mirë, edhe lirë !

  1. life insurance lawyer

    It is the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or advice. Maybe you could write next articles referring to this article. I desire to read even more things about it!|

  2. gmail login

    Hello! My name is Florrie Tullipan and I live in Edcouch,TX. I have read your blog post about Edhe mire, edhe lire ! | 00-A New Architecture Code and I want to say that I am quite impressed with your professionalism on the subject!

  3. page

    I simply want to tell you that I am beginner to blogging and truly loved this blog. Likely I’m planning to bookmark your site . You absolutely have excellent article content. Cheers for sharing your webpage.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »